Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domy s pečovatelskou službou

  • Základní informace

V Kralupech nad Vltavou k dispozici dva domy s pečovatelskou službou, které se nacházejí hned vedle sebe.
Adresa: U Cukrovaru 1171 (dům se zelenou střechou), V Luhu 1181 (žlutý dům)
Celková kapacita domů je 117 bytů:
- 1 + k. k. - 103 bytů (z toho 3 bezbariérové)
- 2 + k. k. - 14 bytů   (z toho 4 bezbariérové)

Dům se zelenou střechou  zluty-dum.jpg

 

 

 

 

 

 

Dům se zelenou střechou (U Cukrovaru 1171)
Tento dům vybudovaný v 90. letech 20. stol. spíše než domov pro seniory připomíná luxusní hotel s prosluněnými chodbami vyzdobenými obrazy a květinami.
V domě se nachází vrátnice, která je funkční 24 hodin denně. Dále zde nalezneme prostornou polokruhovou jídelnu s dřevem oblkádaným stropem. Z ní je pěkný výhled na zahradu, která je dějištěm různých akcí a místem setkávání členů různých klubů (např. Klub seniorů, Klub diabetiků,...) Na zahradě mohou naši klienti využít krytý altánek vhodný k posezení a také množství cvičích prvků. Kromě toho zde můžete využít služby pedikérky či kadeřnice.

cvičící prvky  jídelna

 

 

 

 


Chodba s květinamizahrada.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Žlutý dům (V Luhu 1181)
Luxusně vypadající obytný dům byl postaven na začátku 21. století. Naši klienti zde naleznou prostornou společenskou místnost s televizí a DVD přehrávačem a knihovnou. Kromě toho se v domě nachází také hojně využívaná počítačová učebna a zabezpečení provozu Sociálních služeb města tj. kancelář paní ředitelky, zázemí pečovatelek apod. Z terasy v posledním podlaží je krásný výhled na renesanční zámek v Nelahozevsi, Lobečskou skálu a řeku Vltavu.

terasa.jpg

 

chodba-2.jpg

 

 klubovna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V obou domech se samozřejmě nacházejí tzv. odpočinkové plochy, jedná se o stolky s pohodlnými židlemi či křesly. Výtahy v obou budovách jsou samozřejmostí.

  • Prostředí

Domy s pečovatelskou službou se nacházejí v klidné části města nedaleko řeky Vltavy. Břehy řeky jsou místem vhodným k procházkám či relaxaci. Podél řeky lze snadno dojít do rodiště Antonína Dvořáka - Nelahozevsi, kde je možnost navštívit nejen jeho rodný dům, ale i krásný renesanční zámek. Před domy samozřejmě nechybí lavičky a parkoviště, které slouží nejen obyvatelům DPS, ale také návštěvníkům.

Také je možno využít krytý plavecký bazén, který se nachází naproti přes silnici.

Centrum města je vzdáleno asi 10 minut chůze, popřípadě je možno použít MHD. Zastávka MHD (V Luhu) se nachází přímo před DPS. Více informací o městě naleznete zde.

U Vltavy  zastavka-mhd-sidliste-cukrovar.jpg

 

 

 

 

 

  • Administrativní informace

Domy s pečovatelskou službou jsou v majetku města Kralupy nad Vltavou. Město Kralupy nad Vltavou také dotuje jejich provoz. Byty jsou žadatelům přidělovány radou města. Zájemcům je byt přidělen na 1 kalendářní rok a poté je nutno požádat o prodloužení nájemní smlouvy o další rok. Klienti, kteří jsou zde ubytováni hradí nájemné a služby za byt.

  • Kritéria pro umístění do DPS

Kritéria pro umístění do DPS